Apdovanojimo Lietuvoje partneris – Lietuvos slaugytojų vadovų sąjunga

10 October, 2020
Comments Off on Apdovanojimo Lietuvoje partneris – Lietuvos slaugytojų vadovų sąjunga

Organizacijos pristatymas

Lietuvos slaugytojų vadovų sąjunga (LSVS) yra savarankiška asociacija, vienijanti Lietuvos slaugytojus vadovus, kurių profesinė arba mokslinė veikla glaudžiai susijusi su slaugos mokslu ir praktika. LSVS prezidentė yra Daiva Zagurskienė.

LSVS prezidentė Daiva Zagurskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

LSVS įkurta beveik prieš 20 metų, kai vykstant sveikatos sistemos priežiūros pokyčiams ir stiprėjant slaugos specialistų vaidmens svarbai ilgametė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Onutė Mitalienė subūrė vienmintes koleges, slaugos administratores bendrų tikslų ir uždavinių sprendimų paieškai ir įgyvendinimui.

Šiandien sąjungos veikla plėtojama visoje šalyje, įkurti padaliniai kraštuose, kuriuose dirba aktyvios visuomenininkės – slaugos administratorės.

LSVS pagrindiniai tikslai ir uždaviniai yra siekti aukštesnio administravimo lygio, aktyviai dalyvauti formuojant slaugos politiką, bendradarbiauti su kitomis vadovaujančiomis medicinos darbuotojų organizacijomis, Sveikatos apsaugos ministerija, gydytojų vadovų sąjunga, slaugos specialistų organizacijomis, savivaldybėmis ir kitomis suinteresuotomis visuomeninėmis organizacijomis.

Nuo LSV sąjungos įkūrimo iki dabar vykdoma nuosekli organizacijos veikla, rengiami suvažiavimai, seminarai, konferencijos ir kiti renginiai, kurių metu gimsta slaugos sričiai reikšmingos iniciatyvos. Pavyzdžiui, 2005 m. vykusiame Nacionaliniame slaugos politikos forume, kuriame pirmąkart buvo apjungtos visų šalies kolegijų, universitetų, ligoninių ir visuomeninių organizacijų pajėgos ir spręstos slaugos mokslo, studijų ir praktikos problemos, forume dalyvaujančių institucijų vardu visuotinai buvo priimtos Slaugos politikos gairės – kaip svarbiausias slaugos politikos dokumentas, apimantis slaugos studijų, mokslo ir praktikos plėtros kryptis. Laikmečio iššūkius atliepiantis proveržis ir vienas reikšmingiausių įvykių slaugos srityje buvo ir 2010 m. Kaune įvykusi mokslinė-praktinė konferencija ,,Nacionalinė slaugos politika, jos tęstinumas ir iššūkiai“. Joje priimtais reikšmingas dokumentas – Lietuvos slaugos studijų mokslo ir praktikos plėtros 2010–2015 m. gairės. Šios gairės tapo pagrindu atsirasti jau politiniam dokumentui, kuris įtvirtintas Sveikatos apsaugos ministro patvirtintu įsakymu, ,,Nacionalinėms slaugos politikos 2016-2025 metų gairėms“.

Lietuvos slaugytojų vadovų sąjungos organizuojamo renginio akimirkos. LSVS archyvo nuotr.

COVID-19 įtaka slaugytojų darbui

Prie Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo Lietuvoje partnerių prisijungusios Lietuvos slaugytojų vadovų sąjungos valdybos narė, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotoja Andželika Zavackienė pasakoja, kad COVID-19 tapo tikru iššūkių ir išbandymų laikotarpiu visiems slaugytojams.

„Slaugytojų bendruomenė netikėtai atsidūrė ekstremalioje situacijoje. Netekome dalies slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, nes jie pasitraukė dėl amžiaus, dalis – mamos, kurios liko namuose su mažamečiais vaikais. Per labai trumpą laiką turėjome suformuoti naujas slaugos personalo komandas, įskaitant ir atskirus korpusus, kuriuose tol, kol sulaukdavo koronaviruso tyrimo rezultatų, buvo stacionarizuojami visi pacientai. Buvo mobilizuoti tūkstančiai slaugytojų visoje Lietuvoje: jiems teko išeiti iš komforto zonos, dirbti naujose darbo vietas, kuriose gydėsi visų profilių pacientai. Slaugos personalas turėjo išmokti ne tik teisingai naudoti asmens apsaugos priemones, užtikrinti infekcijų kontrolę, bet ir išmokti specifikos slaugyti įvairių patologijų pacientus“, – patirtimi dalinasi A.  Zavackienė.

LSVS valdybos narė Andželika Zavackienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos slaugytojų vadovų sąjungos valdybos narė atkreipia dėmesį ir į vyriausiesiems slaugytojams tekusius iššūkius motyvuoti ir padrąsinti savo personalą. Kai kurie slaugos vadovai laikinai pradėjo vadovauti naujiems suformuotiems skyriams, koordinuoti, organizuoti ir kontroliuoti visos įstaigos asmens apsaugos priemonių resursus.

A.  Zavackienė pasakoja, kad „Dėl nuolat naujų teisės aktų, įsakymų, algoritmų gausos buvo sunku susigaudyti. Karantino metu siekiant užtikrinti saugias ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas pacientams buvo būtinas bendras kolektyvo supratimas, susitelkimas, pasitikėjimas vadovų sprendimais, nuolatiniai personalo mokymai bei drąsūs sprendimai. Todėl tikime Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo misija ir džiaugiamės jo atėjimu į Lietuvą. Lietuvos slaugytojai yra atsidavę ir profesionalūs, jie neabejotinai nusipelnė nuoširdaus visuomenės dėmesio. Siekti Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo – tai slaugytojų ir slaugą studijuojančių profesionalumo, idėjų, kūrybiškumo demonstravimas. Slaugos profesiją galėsime laikyti prestižine bei ji bus gerbiama tik tada, kai slaugytojai ir slaugą studijuojantys studentai suvoks profesinio pašaukimo, kompetencijos, profesinės atsakomybės svarbą ir reikšmę bei patys save laikys pokyčių iniciatoriais. Šis projektas – galimybė  formuoti slaugytojo profesijos svarbą visuomenėje, didinti slaugytojų profesijos autoritetą, stiprinti slaugytojų profesinį tapatumą bei skatinti abiturientus rinktis slaugytojo profesiją. Nepraleiskite progos ir pasinaudokite galimybe sudalyvauti!“.


 • Siekti Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo gali slaugos studentai ir praktikuojantys slaugytojai.
 • Teikiamos idėjos ir sprendimai turi būti susiję su COVID-19 iššūkiais sveikatos priežiūros srityje.
 • Privalumas, jei idėja papildomai sprendžia ir vyresnio amžiaus ar demencija sergančių žmonių priežiūros problemas.
 • Laureatui įteikiama tarptautinė 6000 EUR stipendija.
 • Daugiau informacijos http://www.queensilvianursingaward.lt/duk/

In News

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

 • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

  2013 m. gruodžio 13 d. įsteigtas kaip dovana Jos Didenybės Švedijos Karalienės Silvijos 70-ojo jubiliejaus proga. Apdovanojimą įsteigė Swedish Care International ir partneriai.

  Skaityti daugiau

 • APDOVANOJIMO MISIJA

  Apdovanojimas skiriamas siekiant suteikti galimybę ir paskatinimą slaugos studentams bei kūrybingai prisidėti prie pagyvenusių žmonių ir sergančiųjų demencija slaugos tobulėjimo.

  Skaityti daugiau