top of page
210921 IMG_5880_edited.jpg

KARALIENĖS SILVIJOS SLAUGOS APDOVANOJIMAS LIETUVOJE

Išgirsti slaugytojų balsą

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas yra Jos Didenybės Švedijos Karalienės Silvijos globojamas projektas, skirtas skatinti teigiamus pokyčius, augimą, naujoves ir profesionalumą slaugos, ypač geriatrinės slaugos, srityje. Kreiptis gali tiek praktikuojantys slaugytojai, tiek slaugos studentai.

Apdovanojimą įkūrė Swedish Care International ir Forum For Elderly Care Švedijoje. Dėka partnerystės su vietiniais partneriais projektas išsiplėtė ir į kitas šalis.

Apdovanojimą Lietuvoje organizuoja pagrindinis šalies partneris – slaugos ligoninė Trakuose Addere Care. Addere Care taiko gerąsias švediškos slaugos praktikas, į asmenį orientuotą pagarbią pagyvenusių žmonių ir žmonių su demencija slaugą.

2012-2015

 

The Queen Silvia Nursing Award was established in 2012, and the first winner was announced in 2013 on the 23rd of December – on the birthday of Her Majesty Queen Silvia of Sweden.

Initially available in Sweden only, the scholarship expanded to Finland in 2014. The Queen Silvia Nursing Award in Sweden and Finland is spearheaded by Swedish Care International and the Forum For Elderly Care.

2016-2019

 

In 2016, the Queen Silvia Nursing Award continued its expansion and was launched in Poland through a new collaboration with Medicover Foundation, part of Medicover Poland.

The scholarship was further established in Germany in 2017 through a collaboration with St. Anna Stift, Kroge and Förderverein Anna Wassenberg.

2020-2021

 

 

In 2020, the Award was brought to Lithuania by Addere Care, as well as the University of Washington School of Nursing, USA.  With the unprecedented impact of the worldwide pandemic in 2020, the Queen Silvia Nursing Award was thematically focused on ideas or solutions to improve COVID-19 response in healthcare environments.

In 2021, the Award was brought to São Paulo State, Brazil by ViBe Saúde and is again focusing on ideas to improve older people and dementia care.

SCI_Logo_300px.png
FFEC logga transparent png.png

Kam reikalingas šis apdovanojimas?

Slaugytojų trūkumas ir greitai senstanti visuomenė yra faktoriai, šiandien darantys didžiulę įtaką sveikatos priežiūros sistemoms.  Deja, bet slauga, ypač vyresnio amžiaus žmonių ir sergančiųjų demencija, išlieka nepakankamai vertinama sritis. Nepaisant jų itin svarbaus vaidmens kuriant sveikatos priežiūros aplinką, slaugytojai dažnai lieka nepakankamai įvertinti.

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas padeda kūrybingiems ir į problemų sprendimus orientuotiems talentingiems slaugytojams būti išgirstiems ir pripažintiems. Dėl sveikos konkurencijos gimsta pažangios, turiningos ir sumanios idėjos, o tai savo ruožtu padeda stiprinti slaugos studijas, slaugos profesiją ir slaugos galimybes, taip gerinant mūsų sveikatos priežiūrą visame pasaulyje.

Jos Didenybė Švedijos Karalienė Silvija

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas buvo įkurtas 2012 m. kaip gimtadienio dovana Jos Didenybei Švedijos Karalienei Silvijai, pagerbiant jos ilgametį atsidavimą ir dėmesį slaugytojams, ir vyresnio amžiaus žmonių bei žmonių, kuriems diagnozuota demencija, slaugos kokybei.

Jos Didenybė Karalienė Silvija remia sergančiųjų demencija slaugą ir priežiūrą nuo paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio, kai jos a. a. motinai buvo diagnozuota demencija. Jos Didenybė suteikė savo vardą ir paramą daugybei Švedijos  iniciatyvų, įskaitant fondą Stiftelsen Silviahemmet, kuris organizuoja mokymus ir atestavimo programas apie demencija sergančiųjų priežiūrą, pasaulinę iniciatyvą Dementia Forum X, kurioje susitinka aukščiausio lygio demencijos specialistai ir Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimą. Pagerbiant Jos Didenybės atsidavimą vyresnio amžiaus žmonių ir sergančiųjų demencija priežiūros sričiai, 2018 m. gruodžio mėn. Karalienei buvo suteiktas organizacijos Alzheimer’s Disease International garbės ambasadorės titulas.

Kasmet Jos Didenybė įteikia apdovanojimus Karalienės Silvijos slaugos premijos laureatams savo šalyje.

60d4d9370338cd15f5bb7092_Queen-portfolio.png

Istorija

2015.jpeg

2012-2015

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas įsteigtas 2012 m., o pirmasis laimėtojas paskelbtas 2013 m. gruodžio 23 d. – per Jos Didenybės Švedijos Karalienės Silvijos gimtadienį.

Iš pradžių stipendija buvo skiriama tik Švedijoje. 2014 m. ji buvo pradėta teikti ir Suomijoje. Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimą Švedijoje ir Suomijoje organizuoja Swedish Care International ir Forum For Elderly Care.

2016-2019

2016 m. Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas toliau plėtėsi ir buvo įsteigtas Lenkijoje, bendradarbiaujant su Medicover Poland padaliniu Medicover Foundation.

2017 m. stipendiją buvo pradėta teikti Vokietijoje, bendradarbiaujant su St. Anna Stift Kroge ir Förderverein Anna Wassenberg.

History 2017-.jpg
History 2020-.png

2020-2022

2020 m. projektas atkeliavo į Lietuvą bendradarbiaujant su Addere Care ir į JAV - su Vašingtono universiteto slaugos mokykla. Reaguojant į precedento neturinčią pasaulinę pandemiją 2020 m., Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo tema tapo idėjos ir sprendimai, kaip spręsti COVID-19 keliamus iššūkius sveikatos priežiūros sistemoje.

2021 m. prie projekto prisijungė Brazilija bendradarbiaujant su ViBe Saúde. Prie apdovanojimo ketina prisijungti dar daugiau šalių.

MŪSŲ NAUJIENLAIŠKIS

Norite žinoti mūsų naujienas?

DE-7.png
lithuania-966145_1920.jpg

TAPKITE PARTNERIU

Tapkite apdovanojimo rėmėju ar partneriu.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Jei turite klausimų ar pasiūlymų, parašykite mums ir mes jums atsakysime kaip galėdami greičiau.

Ačiū už žinutę!

_L_R6393.jpg
bottom of page