top of page
Search

Akių priežiūros protokolai seduojamiems ir dirbtinai ventiliuojamiems pacientams

Rima atliko praktiką intensyvios terapijos skyriuje, kurios metu jai ir kilo idėja apie pacientų akių priežiūrą. Ji suprato, kad nėra vieningos sistemos, kuria vadovaujantis būtų prižiūrimos pacientų, kurie yra seduojami arba kurių kvėpavimas yra palaikomas ventiliavimo aparatu, akys.


Idėja. Pacientų, kurie yra seduojami ir (arba), kurių kvėpavimas yra palaikomas plaučių ventiliavimo aparatu, akių priežiūra. Rima nori užtikrinti tinkamą ir pakankamą pacientų, kurie yra seduojami ir (arba), kurių kvėpavimas yra palaikomas plaučių ventiliavimo aparatu, akių priežiūrą visose gydymo įstaigose, sukuriant aiškius ir paprastai taikomus akių priežiūros protokolus, taip sumažinant pacientų akių pažeidimo riziką iki minimalaus lygio.


Problema. Kai pacientui yra taikomas dirbtinis plaučių ventiliavimas arba sedacija, akių junginės ragenos pažeidimai yra neišvengiami ir pirmieji požymiai pasirodo jau antrą parą nuo gydymo pradžios. Intensyvios terapijos skyriuje beveik visas dėmesys yra skiriamas palaikyti gyvybines funkcijas, tačiau taip pat labai svarbu prižiūrėti ir saugoti paciento akis. Šiuo metu nėra sistemos, kuria vadovaujantis slaugytojai galėtų tinkamai ir optimaliai prižiūrėti pacientų akis.


Sprendimas padės išsaugoti pacientų akis nuo pažeidimų, kurie kyla taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją ir/ar sedaciją. Vieninga tvarka – paprastai pritaikomi akių priežiūros protokolai – pagelbės slaugytojams kasdieniame darbe, suteiks daugiau aiškumo apie tinkamiausią ir optimaliausią akių priežiūrą, suvienodins taikomas praktikas tarp slaugytojų, skyrių ir gydymo įstaigų bei skirtingų šalių. Svarbu dalintis naujausiomis žiniomis ir praktikomis.

bottom of page