top of page
Search

Gijos riešinė


Aliesia norėjo padėti žmonėms, kurie susiduria su nepatogumais pandemijos metu, todėl ji atliko apklausą, kurios metu dauguma nurodė, kad sunkiausia jiems yra pratęsti vaistų nuo lėtinių susirgimų vartojimą.


Idėja. Išmanioji apyrankė, su kuria galima sekti medikamentų vartojimą ir priminimą, stebėti likučius ir pranešti apie rekomendacijas.


Asmenines apyrankes pacientui išduos sveikatos specialistas. Kiekviena apyrankė bus aktyvuota per įstaigoje esančią programėlę, kurią galės stebėti pacientas ar jo artimieji.


Išduodamas apyrankę, specialistas suves, kada ir kokius paciento rodiklius reikia matuoti (pulsą, arterinį kraujo spaudimą (AKS), gliukozės lygį) bei vaistų suvartojimo žymėjimą per medikamentų išmaniąją dėžutę (kuri bus susieta su išmaniąja apyranke).


Prietaisai leis garsinius, šviesos bei juntamuosius signalus. Praneš pacientui, kai reikia išgerti medikamentą, praneš, jei reikės vykti į gydymo įstaigą dėl rodiklių ar medikamento likučio. Gydymo įstaigai padės sekti pacientus, mažinant skambučių kiekį.


Problema. Apyrankė ir dėžutė spręstų problemą, kai pacientai neteisingai vartoja ar pamiršta suvartoti vitaminus, papildus, medikamentus nuo lėtinių susirgimų.


Sprendimas sudarys sąlygas teisingai vartoti pirmosios pagalbos medikamentus, sekti medikamentų likutį be skambučių į gydymo įstaigą, lengvai juos utilizuoti bei mažinti taršą. Taip pat pacientai rodiklius galėtų matuoti ir patys namuose, pratęsti receptą nuotoliniu būdu automatiškai (per sistemą, kurioje yra susieti apyrankės ir dėžutės rodmenys) ir galėtų paprasčiau atsiimti medikamentus iš vaistinės.


Visa tai mažina kontaktą tarp specialistų ir pacientų bei medikų darbo apkrovą, didinant darbo produktyvumą.

Racionalus įprotis


Antroji į finalą patekusi Aliesios idėja – tai racionalus įprotis. Naudodamiesi specialiai sukurtais prietaisais, slaugytojai, valdys medikamentų išdavimą, vartojimą, seks esamą likutį ir vykdys automatinį išdavimą, keičiant medikamentų pakuotes.


Problema. Pacientai ne visada prisimena ar geba laiku ir tinkamai vartoti medikamentus.


Sprendimas. Pacientui išrašomas elektroninis receptas ir nurodomas maksimalus medikamento išdavimo laikas, jei nėra fiksuoti netinkami rodikliai (sekama per išmaniąją apyrankę). Vaistai pacientui išduodami išmaniojoje dėžutėje, kuri garsiniu signalu ir ryškia blykste taip pat praneš, kad reikia suvartoti medikamentą. Koks vaistas ir kuriuo laiku jis bus išduotas – viskas užprogramuota sistemoje. Ekrane pacientas galės matyti ir garsiniu įrašu girdėti, kokį medikamentą vartoja.Slaugos specialistai galės nuosekliai ir be kitų pagalbos stebėti lėtinių susirgimų turinčius pacientus. Sumažinsime skambučių į registratūrą kiekį, eiles pas šeimos gydytojus (terapeutus) ir mažinsime transporto eismo sukeliamą taršą. Vaistai laikomi išmaniojoje dėžutėje bus nepasiekiami vaikams. Senjorai galės neišėję iš namų gauti medikamentų papildymą. Žinodami, kad jų sveikatos duomenys yra prižiūrimi, pacientai galės būti ramūs, kad jei kas nors nutiks, slaugytojai su jais susisieks.

Recent Posts

See All
bottom of page